Linak DESKLINE® Set of 2 Lifting column DL17 stroke 650 mm up to 700 N in 38mm/s
€481.69 *
US$508.76
delivery time: 3-4 days
Product information "Linak DESKLINE® Set of 2 Lifting column DL17 stroke 650 mm up to 700 N in 38mm/s"
Linak DL17
Linak DL17 Set of 2 consisting of:
- 2x Linak DL17
- 2x motor cable 1m
- 1x CBD6S 2-fold
- 1x power cable
- 1x handset
| Available set: | 2 |
|---|---|
| Compatible with DESKLINE control units and all DESKLINE operating elements: | Yes |
| Duty cycle: | 10 % |
| Force (pressure): | 1400 N |
| Force (pull): | 0 N |
| Hall sensor (enables parallel operation with control units): | Yes |
| Installation dimension: | 518 mm |
| Mains voltage: | 120 V / 230 V |
| Single or 2, 3, 4 use in parallel possible: | Yes |
| Speed: | 38 mm/s |
| Stroke: | 650 mm |
Login