Linak Deskline Set of 1 Lifting column DL19 Stroke 650 mm up to 1200 N in 60 mm/s
€398.87 *
US$421.29
delivery time: 28-56 Tage
Product information "Linak Deskline Set of 1 Lifting column DL19 Stroke 650 mm up to 1200 N in 60 mm/s"
Linak DL19 PIEZO
Linak DL19 1-piece set consisting of:
- 1x Linak DL19
- 1x motor cable 1m
- 1x CBD6S 2-fold
- 1x power cable
- 1x hand switch
This product is a special solution which is excluded from return
| Available set: | 1 |
|---|---|
| Compatible with DESKLINE control units and all DESKLINE operating elements: | Yes |
| Duty cycle: | 10 % |
| Force (pressure): | 1200 N |
| Force (pull): | 0 N |
| Hall sensor (enables parallel operation with control units): | Yes |
| Installation dimension: | 560 mm |
| Mains voltage: | 120 V / 230 V |
| Single or 2, 3, 4 use in parallel possible: | Yes |
| Speed: | 60 mm/s |
| Stroke: | 650 mm |
Login