Linak LA23 SET Linear actuator stroke 150 mm up to 2500 N + adapter cable
€273.77 *
US$289.16
delivery time: 5-10 days
Product number:
LA23-150SET
PDF offer
Create PDF offer for this product
Tip: Add multiple products to the cart and create the offer there. Logged in users get an individualized offer.
Product information "Linak LA23 SET Linear actuator stroke 150 mm up to 2500 N + adapter cable"
Linak LA23 Set. Here you can order the Linak LA23 with 150 mm stroke in a set together with the control unit CBD6S, the required connection & mains cable and the cable-connected hand control
Linak LA23 1-piece set consisting of:
- 1x Linak LA23 stroke 150 mm
- 1x motor cable 1 m
- 1x Control unit CBD6S 2-fold
- 1x power cable
- 1x hand switch
Properties "Linak LA23 SET Linear actuator stroke 150 mm up to 2500 N + adapter cable"
| Available set: | 1 |
|---|---|
| Duty cycle: | 10% |
| Force (pressure): | 2500 N |
| Force (pull): | 2500 N |
| Installation dimension: | 275 mm |
| Mains voltage: | 120 V / 230 V |
| Speed: | 12 mm/s |
| Stroke: | 150 mm |
Login
No reviews found. Share your insights with others.